TFOL-Reguli si sugestii

Scrie răspuns
Avatar utilizator
alexutzu300
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 296
Membru din: Mie, 10 Decembrie '08, ora 13:55
Localitate: Bucuresti
Contact:

TFOL-Reguli si sugestii

Mesaj de alexutzu300 » Mar, 09 August '11, ora 20:49

Imi pare rau ca nu am avut ocazia sa postez pana acum aici,dar acum pot.Vreau sa incep prin a spune ca multumesc persoanelor care mi-au oferit imensa oportunitate de a modera aceasta sectiune,care presupun ca va fi cea mai populata dintre toate,avand in vedere ca majoritatea membrilor forumului sunt minori.Pentru inceput,rog membrii,minori sau majori,care inca nu si-au postat varsta reala la profil sa o scrie.
Avand in vedere ca membrii sectiunii acesteia sunt cei mai mici de pe forum,VA ROG NEAPARAT SA RESPECTATI CATEVA REGULI!!!Este foarte important sa le respectati,pentru ca forumul sa functioneze bine si sa nu primiti warn sau chiar mai rau.Realizez ca avem membrii mai mici de varsta,care poate vor fi mai greu de controlat,dar sper sa nu exista probleme si sa respecte aceste reguli.Multumesc in avans tuturor care o fac.Iata regulile:
1.Trebuie sa aveti un limbaj decent fata de oricine,oricat de rau v-ar enerva.Daca e vreo problema,anuntati-ma si ma pot ocupa eu.Un simplu report sau un PM ar fi perfect.
2.Trebuie sa aveti un limbaj corect si coerent.Daca scrieti in alte limbi,v-as ruga sa scrieti si traducerea.Chiar si din engleza.Pot exista membrii care nu stiu limba.Limba principala a forumului este romana; engleza, franceza,maghiara si germana sunt secundare.(Ikarus a spus ca accepta si franceza)
3.Mesajul TREBUIE sa fie constructiv.Daca va fi doar un:Si eu/ceva in genul asta,va primi delete instant.
4.NU postati informatii personale ca numere de telefon sau adrese.Acestea pot fi trimise prin PM.
5.Va rog,pentru a nu spama forumul,FOLOSITI http://www.flickr.com sau orice alt site pe care puteti uploada pozele pentru moc-uri.Attachmenturile pot fi folosite DOAR pentru posturile cu mai putin de 3 poze inclusiv(pentru a nu fi nevoie de inca un post pentru alte poze).
6.Cat mai putin off-topic posibil.
Desi ma repet,multumesc din nou tuturor care respecta aceste reguli.Daca mai e vreo regula pe care ati vrea sa o aplicati,sugestiile,mai jos.
TFOL.Poate cea mai intriganta dar si interesanta perioada a unui fan lego.Perioada de trecere.Perioada in care treci de la(desi nu cred ca e cazul membrilor nostri,dar oricum)Duplo si system,la tehnic si mindstorms(sau pur si simplu ramai la system,dar cu tehnici mai avansate,mocuri mai interesante,teme mai bune-spre exemplu modularele).Perioada de tranzitie.O perioada foarte grea ca si om,de adolescent,in care trairile sunt ciudate,iar colegii si cunostintele te iau in ras cand aud ca inca ai Lego.Perioada asta e un fel de test pe care daca il treci e clar ca esti fan.E o perioada grea dar frumoasa.Oricum,revenind cu picioarele pe pamant,in forumul asta v-as ruga sa postati cam ce ati dori sa se discute aici,la TFOLi.
Multumesc pentru intelegere si sper sa facem un mediu cat mai bun aici :D !
Imagine
Strada mea modulara.Check it out,leave a comment.
http://www.flickr.com- Pentru topicuri cu mai mult de 3 poze,va rog,folositi flickr.O mie de posturi cu attachments sunt obositoare.