Promovare LUG-uri pe site-ul LEGO

Scrie răspuns
Bricky
Ambasadoare RoLUG
Ambasadoare RoLUG
Judet: Bucuresti
Flickr: https://www.flickr.com/photos/brickys_world/

Promovare LUG-uri pe site-ul LEGO

Mesaj de Bricky » Dum, 27 Martie '16, ora 02:30

S-a facut o propunere in reteaua Ambasadorilor (LAN) pentru promovarea LUG-urilor pe site-ul lego.com. Inca nu ne-au dat toate detaliile despre cum se va intampla treaba asta, cum se va face selectia, insa ne-au cerut sa concepem un document despre LUG-ul nostru pe care sa il trimitem lor. Ce se va intampla pe mai departe, ramane de vazut.

Insa ideea este sa concepem un text de aproximativ 500 de cuvinte care sa contina o descriere a LUG-ului si a activitatilor lui, precum si 3 imagini reprezentative.

Intrucat mai multe capete functioneaza mai bine decat unul singur, va solicit ajutorul in conceperea acestui document. El va trebui sa fie in engleza, insa de partea asta ma voi ocupa eu. Ce rugaminte am insa la voi, este sa veniti cu idei despre ce am putea include in acest document. Fie un paragraf explicit, fie simple idei despre ce am putea include.

La prima idee, ma gandesc sa vorbim despre concursurile de TT si cele online, despre expozitiile pe care le-am organizat sau la care am participat, insa astept si ideile voastre. Si cine stie, poate ne vom vedea pe site-ul LEGO :happy:
Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine

iuliand
gură spartă
gură spartă
Judet: Constanta

Re: Promovare LUG-uri pe site-ul LEGO

Mesaj de iuliand » Lun, 28 Martie '16, ora 00:04

Neaparat mentionat tatuca, sa se stie ca avem pedigree :)
Apoi Vit si MMM la mentiuni de onoare.
In rest, cum ai zis si tu, ce am realizat si ce directii de dezvoltare vrem sa urmam in viitor.
Imagine