Promotii Lego in Bucuresti

Moderator: Bricky

ovidiusoft
guraliv
guraliv
Mesaje: 127
Membru din: Joi, 25 Aprilie '13, ora 17:15

Promotii Lego in Bucuresti

Mesaj de ovidiusoft » Lun, 07 Aprilie '14, ora 20:24

Daca exista topic pentru Constanta, de ce n-ar fi si pentru Bucuresti? :)

Incep eu cu promotia ING, primita azi pe mail:

Fie ca vrei sa-ti faci mai mult timp pentru tine sau sa-i antrenezi creativitatea micutului, intre 07 si 17.04.2014 ai reducere de 15% la orice produs LEGO cumparat de pe http://www.brickdepot.ro. Aceasta reducere nu se cumuleaza cu alte promotii existente pe site.

Promotia este dedicata special clientilor ING, asa ca plata trebuie facuta cu un card de la noi. Trebuie sa folosesti codul de mai jos la fiecare comanda online. Aceasta reducere se va aplica ori de cate ori mai vrei sa cumperi de pe site in perioada promotiei.

(suspectez ca este acelasi cod pentru toata lumea).

ovidiusoft
guraliv
guraliv
Mesaje: 127
Membru din: Joi, 25 Aprilie '13, ora 17:15

Re: Promotii Lego in Bucuresti

Mesaj de ovidiusoft » Lun, 14 Aprilie '14, ora 21:51

La Auchan au inceput promotiile de Paste, ochiometric reducerile par de 15-20%. Descarcau azi dimineata foarte mult Chima si Star Wars, destul de putine Technic si Creator. Altele n-am vazut, dar sigur o sa fie si restul temelor.

Avatar utilizator
AlexDesign
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 942
Membru din: Dum, 12 Mai '13, ora 18:56
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Promotii Lego in Bucuresti

Mesaj de AlexDesign » Mie, 16 Aprilie '14, ora 00:30

De cand am "descoperit" si testat forumul "vaanzari/ cumparari" nu ma mai car pana in auchan care e la doua strazi de mine.

Avatar utilizator
iuliand
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 2542
Membru din: Mar, 18 Februarie '14, ora 20:51
Judet: Constanta
Localitate: Constanta

Re: Promotii Lego in Bucuresti

Mesaj de iuliand » Mie, 16 Aprilie '14, ora 02:11

Lasa ca pe forumul de vanzari nu gasesti tot ce are la Auchan. Eu ma bucur ca Auchan are bunul simt sa nu puna preturi nesimtite la seturile de Lego, spre deosebire de majoritatea magazinelor din RO.

Avatar utilizator
AlexDesign
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 942
Membru din: Dum, 12 Mai '13, ora 18:56
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Promotii Lego in Bucuresti

Mesaj de AlexDesign » Mie, 16 Aprilie '14, ora 11:17

Poate ca pe mine nu ma intereseaza lego chima... aici pe forum si pe okazii gasesc tot cr vreau.

Ma rog ...... ce vroiam sa zic de fapt e ca ma amuza faptul ca aparent intre threadurile astea s-a format un fel de competitie.

ovidiusoft
guraliv
guraliv
Mesaje: 127
Membru din: Joi, 25 Aprilie '13, ora 17:15

Re: Promotii Lego in Bucuresti

Mesaj de ovidiusoft » Mie, 16 Aprilie '14, ora 11:54

Nu e o competitie, dar un singur thread pe toata tara e inutil. Pe mine nu prea ma intereseaza promotiile din Constanta, asa cum pe cei din Constanta sunt convins ca nu-i intereseaza ce mai e prin magazine in Bucuresti. Daca le separam, poti sa te abonezi la notificari pe thread-ul care te intereseaza.

Avatar utilizator
vitreolum
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 2249
Membru din: Dum, 08 Iulie '12, ora 23:24
Judet: Bihor
Localitate: Oradea
Flickr: https://www.flickr.com/photos/97901768@N07/

Re: Promotii Lego in Bucuresti

Mesaj de vitreolum » Mie, 16 Aprilie '14, ora 12:31

Cat timp se refera la supermarketuri, e complet inutil un thread pentru fiecare oras, peste tot au aceleasi promotii.

Avatar utilizator
iuliand
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 2542
Membru din: Mar, 18 Februarie '14, ora 20:51
Judet: Constanta
Localitate: Constanta

Re: Promotii Lego in Bucuresti

Mesaj de iuliand » Mie, 16 Aprilie '14, ora 18:11

vitreolum scrie:Cat timp se refera la supermarketuri, e complet inutil un thread pentru fiecare oras, peste tot au aceleasi promotii.
Nicidecum.
In C-ta Metro 1 si Metro 2 au promotii diferite. La fel si Auchan 1 si Auchan 2, ba chiar au si preturi diferite la aceleasi seturi. Cora 1 si Cora 2 nici macar nu au aceleasi produse.
Este posibil ca unele promotii sa apara la nivel de lant de magazine dar in majoritatea cazurilor nu este asa. Unde mai pui ca unele produse sunt sau nu disponibile in anumite magazine, cum e cazul acum la promo de Paste la Carrefour unde pe afis prezinta mai multe tipuri de seturi lego in promotie decat au fizic disponibile pe raft.

ovidiusoft
guraliv
guraliv
Mesaje: 127
Membru din: Joi, 25 Aprilie '13, ora 17:15

Re: Promotii Lego in Bucuresti

Mesaj de ovidiusoft » Mie, 16 Aprilie '14, ora 18:31

Like he ^ said. Am intalnit inclusiv cazuri in care 2 magazine Auchan aveau acelasi produs la promotie, dar la preturi diferite, si chiar diferenta semnificativa. O carte care costa initial 19.90 intr-o parte era la 3 lei, in alta la 7.

mrdc
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 336
Membru din: Dum, 15 Decembrie '13, ora 18:06

Re: Promotii Lego in Bucuresti

Mesaj de mrdc » Mie, 16 Aprilie '14, ora 21:34

Aveti idee daca promotiile de la Metro din alte orase se regasesc si in Bucuresti?
Multumesc!

Avatar utilizator
AlexDesign
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 942
Membru din: Dum, 12 Mai '13, ora 18:56
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Promotii Lego in Bucuresti

Mesaj de AlexDesign » Mie, 16 Aprilie '14, ora 21:46

Pai e marketing: daca lasi pretul mai jos undeva, trebuie sa recuperezi altundeva, asa-i?

Avatar utilizator
iuliand
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 2542
Membru din: Mar, 18 Februarie '14, ora 20:51
Judet: Constanta
Localitate: Constanta

Re: Promotii Lego in Bucuresti

Mesaj de iuliand » Mie, 16 Aprilie '14, ora 23:11

mrdc scrie:Aveti idee daca promotiile de la Metro din alte orase se regasesc si in Bucuresti?
Multumesc!
Uneori da, alteori nu.
Oricum, faptul ca sunt promotii intr-un oras ar trebui sa-ti indice ca este o perioada de promotii si este posibil sa gasesti ceva reduceri si in alte magazine din retea. Dar atentie la promotiile de la Metro sa nu fie tepe... de exemplu cele de -25% de fapt nu garanteaza un pret bun. Doar cele de -45% sau -50% sunt reduceri adevarate. Am vazut de curand si eticheta rosie pusa la un set care de fapt avea pretul intreg. Trebuie atentie si ceva "cultura" a preturilor Lego.
AlexDesign scrie:Pai e marketing: daca lasi pretul mai jos undeva, trebuie sa recuperezi altundeva, asa-i?
Nu e chiar asa simplu. Orice produs tinut prea mult pe raft costa magazinul mai mult decat castiga si atunci prefera sa il vanda in pierdere. Se recupereaza prin aducerea unor produse mai noi care se vand in volum mai mare si la pret intreg. Totul este calculat...

mrdc
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 336
Membru din: Dum, 15 Decembrie '13, ora 18:06

Re: Promotii Lego in Bucuresti

Mesaj de mrdc » Joi, 17 Aprilie '14, ora 13:35

Am fost prin Metro si Auchan Militari. Nu am gasit prea multe chestii interesante.
In Metro aveau seturile Friends 41001 si 41002 la 13.5 ron. In Auchan preturi bune la seturile Creator (ca de obicei). Eu am luat 6914 (Prehistoric Hunters) cu 57 ron.

Avatar utilizator
FreeK
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 353
Membru din: Joi, 05 Ianuarie '12, ora 20:47
Localitate: Bucuresti

Re: Promotii Lego in Bucuresti

Mesaj de FreeK » Sâm, 21 Iunie '14, ora 14:21

La Carrefour Militari au reduceri de 50% la mai multe seturi, un City, cateva SW si alte cateva seturi. Eu mi-am luat un set cu planeta la 15 RON, ceea ce mi se pare foarte ok, desi nu le colectionez si nici nu imi prea plac.

Avatar utilizator
talex
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 1353
Membru din: Mie, 14 Mai '14, ora 05:18
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Promotii Lego in Bucuresti

Mesaj de talex » Dum, 28 Septembrie '14, ora 22:39

In Carrefour Baneasa, e un set Chima, ceva cu niste carti de joc, redus de la 90 lei la 40 de lei.

PS. Tot acolo am vazut si seturi noi Star Wars si Chima si seria 12 de minifigurine.

PPS. Tot in Baneasa mi-a spus un prieten ca s-ar fi deschis un nou magazin dedicat LEGO. Cand aflu detalii va anunt, sau daca aveti drum si stiti voi ceva postati aici?
Follow the LEGO Batman adventures: http://instagram.com/alexnocturnal