ToysRus

Moderator: Bricky

Avatar utilizator
Cata
comunicativ
comunicativ
Mesaje: 50
Membru din: Dum, 04 Martie '12, ora 02:03
Localitate: Timisoara

Re: ToysRus

Mesaj de Cata » Mar, 08 Ianuarie '13, ora 13:25

Bricky scrie:Daca vrei sa cumperi de pe ebay sau amazon, probabil ca vei cumpara de la un vanzator anume (asta daca produsul respectiv nu e vandut chiar de catre amazon), deci depinde de ce vanzator nimeresti si cat de serios e. Ebay-ul e mai sigur pentru ca daca nu primesti produsul banii iti sunt returnati, ai si garantia oferita de ebay si de paypal. Mytoys mi se pare foarte ok, am comandat de mai multe ori de acolo, insa merita daca iei mai multe seturi si eventual mai grele - taxa de livrare este unica, indiferent de cate produse comanzi sau ce greutate au.

Deci ordinea, din punctul meu de vedere ar fi asa: mytoys (daca vrei sa iei un set mai mare / greu), ebay si amazon.
Ce valoare are taxa de livrare unica?
M-ar interesa un set 8110: Unimog U400 de pe mytoys.de are un pret de 150euro..la fel e si pe amazon.de. Fiind un set greu sunt curios cat ar fi taxa unica de transport catre RO ptr cazul cumpararii de la mytoys.
Parca..la un moment dat am vazut si 140euro pe amazon ptr acest set 8110.
Mersi!

Am cautat si am aflat..transportul ar fi 16 euro...plus diferenta de TVA ar ajune cam 172,3 euro pret final ci destinatie RO.

Sunt curios la amazon cat ar costa transportul.

Avatar utilizator
vitreolum
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 2249
Membru din: Dum, 08 Iulie '12, ora 23:24
Judet: Bihor
Localitate: Oradea
Flickr: https://www.flickr.com/photos/97901768@N07/

Re: ToysRus

Mesaj de vitreolum » Mar, 08 Ianuarie '13, ora 15:33

Din germania ar trebui sa fie 17e cu dhl, indiferent de site.

Avatar utilizator
Bricky
Ambasadoare RoLUG
Ambasadoare RoLUG
Mesaje: 4081
Membru din: Joi, 03 Decembrie '09, ora 00:27
Judet: Bucuresti
Localitate: Bucuresti
Flickr: https://www.flickr.com/photos/brickys_world/
Contact:

Re: ToysRus

Mesaj de Bricky » Mar, 08 Ianuarie '13, ora 16:32

Pe amazon.de, 156.29 euro produsul (si aici se aplica diferenta de tva) si 20.16 euro transportul. Deci 176.45. Daca mai adaugi o bucata, transportul creste la 30.81. De-asta e avantajos mytoys, ca daca vrei sa dai comanda pentru mai multe seturi, taxa ramane aceeasi.
Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine