Despre sbrick

Scrie răspuns
Vadutmihai
guraliv
guraliv

Despre sbrick

Mesaj de Vadutmihai » Mar, 10 Ianuarie '17, ora 09:49

Câteva întrebări pentru technicienii care au achiziționat un sbrick.

Care sunt performanțele? Unde se livrează și care sunt costurile de transport? (nu găsesc nimic pe site) Ce valută se poate folosi?
Și dacă știți cumva câte ceva și despre sbrick plus aș fi interesat și în legătură cu ea.
"We tend to be masters of our own fate. The only thing that stops us from doing the really cool things is... time"

Monty Oum

thedutch21
gură spartă
gură spartă

Re: Despre sbrick

Mesaj de thedutch21 » Mar, 10 Ianuarie '17, ora 13:24

Despre comanda si preturi (posibile), urmareste topicul: viewtopic.php?f=15&t=5687

Ca parere despre Sbrick, e bun pentru joaca pe afara, cand razele soarelui interfereaza cu IR-ul de la PowerFunctions. Exista insa posibilitatea sa pierzi conexiunea cu telefonul/tableta din cauza aplicatiei. Eu nu am patit, dar imi amintesc ca la ultimul concurs TT/Off-road lumea s-a plans din cauza asta (posibil sa fi fost si vina telefoanelor).

Indoors il folosesc doar cand am multe motorase de conectat si prea putin spatiu pentru a pune mai multe IR receivere pe cate-o creatie (vezi: viewtopic.php?f=8&t=6029). Ajuta si daca vrei control proportional si nu ai telecomanda IR de la trenuri (care oricum e greu de operat).
Ultima oară modificat Joi, 12 Ianuarie '17, ora 09:33 de către thedutch21, modificat 1 dată în total.

Vadutmihai
guraliv
guraliv

Mesaj de Vadutmihai » Joi, 12 Ianuarie '17, ora 09:13

Estimarea cu taxă și transport include taxele vamale și TVA-ul sau numai una dintre ele? Și cât de exactă este?
"We tend to be masters of our own fate. The only thing that stops us from doing the really cool things is... time"

Monty Oum

thedutch21
gură spartă
gură spartă

Mesaj de thedutch21 » Joi, 12 Ianuarie '17, ora 09:40

Ce scrie la ei pe site ca "taxe", inseamna TVA. Taxe vamale nu exista, fiind un produs vandut din UE (Ungaria, daca nu ma insel). Costurile cu transportul sunt fixe, indiferent unde trimit, so... cat zic ei pe site, atata e!
Cand cumperi mai multe, vei avea reducere atat la pretul SBrick-ului, cat si transport, dar e totul afisat pe site.

Noi am comandat mai multe si ne-au facut mega reducere + am primit cablurile de alimentare gratis (pe care le gasesti si pe Clevertoys.ro cu vreo 15-20ron). Pretul final, cu totul inclus, a fost 233ron/bucata.

Vadutmihai
guraliv
guraliv

Mesaj de Vadutmihai » Joi, 12 Ianuarie '17, ora 10:06

OK... Eu am văzut că au prețul în dolari pe site și am crezut că sunt din SUA (știam că proiectul a început în Ungaria, dar nu eram sigur că acolo o produc).

Monty Oum

shakabut
tăcut
tăcut
Judet: Arges

Mesaj de shakabut » Lun, 20 Februarie '17, ora 10:30

Ti-ai cumparat pana la urma? As vrea sa iau si eu un sbrick plus, se mai combina cineva la o comanda comuna?