Ma frend ziggybiggy

Scrie răspuns
razvan98bobi
gură spartă
gură spartă

Ma frend ziggybiggy

Mesaj de razvan98bobi » Vin, 12 Iulie '13, ora 15:10

Va salut dragi membrii.
Vreau sa va impartasesc experienta mea cu userul ziggybiggy de pe okazii. Trebuie sa recunosc ca are mult Lego...
Acum problema e ca habar n-are cu cat se vinde Lego la noi in tara, drept urmare are niste preturi uriase. Si oricat ai incerca sa-l faci sa inteleaga, el tot nu vrea sa coopereze. Si mai si scrie de nu poti descifra nimic.
Ex: De ziua mea, am incercat sa cumpar Turbo Tancul de la el ( care clar e incomplet, pentru ca el recunoaste; si mai are si minifigurinele schimbate intre ele; ma oameni buni, m-am chinuit 10 minute sa -mi dau seama ce minifigurine are si ce nu si din ce seturi provin.. ). Pretul: 700 RON.
http://www.okazii.ro/lego/star-wars/set ... a126667280
Am avut urmatoare conversatie pe tema minifigurinelor:
diegoIA4: Salut din nou.Nu vreu sa para ca te bat la cap,dar zi-mi un pret pentru cele 2 clone albe.Ofer 15 lei.

ziggybiggy: nici daca ami dai 50 nu le dau pentru, minifigurina verde o cumpar eu cu 50 ron daca ai ! cumpar cate ai !.......... ca si idee nu sunt interesat sa trimit colet sub 150 ron ! bafta

Zilele trecute, la fel:

diegoIA4: Salut! Ma intereseaza minifigurinele Star Wars pe care le-am vazut in mai toate pozele tale cu loturi de piese/minifigurine. As dori sa stiu cate le ai complete. Am vazut un Palpatine, un Luke de pe Endor, un Jedi, un tehnician si s-ar putea si altii prin acele loturi de piese. Astept raspuns.Multumesc! Salut.

ziggybiggy: nu vand separat, doar seturi asa cum sunt puse la vanzare

Si...

diegoIA4: Salut. Sunt interesat si de instructiunile Studios si ce este acel pliant cu minifigurine? Ofer 20 lei pe acele 3 instructiuni Studios si pe acel pliant cu minifigurine. Si vroiam sa te mai intreb daca ai si instructiuni Star Wars :) . Salut.

ziggybiggy: salut, doar tot setul nu vand separat

diegoIA4: Haide frate.. Mie numai alea imi trebuie. Lotul e prea mare si n-am ce face cu celelalte. Spune-mi cat vrei pe ele ca sa putem negocia.

ziggybiggy: nu te pot ajuta, daca cumperi de 300 ron poate discutam, valoare de 50 ron prefer sa nu trimit, multam .

In concluzie, daca aveti 10 milioane bani de Lego la sac,si va asumati un risc de teapa (fiindca cere banii in avans) puteti sa ii cheltuiti aici.
Numai Bine!

Starlight
guraliv
guraliv

Re: Ma frend ziggybiggy

Mesaj de Starlight » Vin, 12 Iulie '13, ora 17:27

Nu vad unde e problema. Sunt seturile lui, poate sa le vanda cum vrea si sa ceara cat vrea pe ele. Cui nu-i place nu cumpara si gata.

Daca eu maine cer pe o Dacia 1310 $20000 nu inseamna ca atata face si nici ca ar trebui cineva sa dea atata pe ea, dar asta nu inseamna ca n-am dreptul de a cere pe ceva care e al meu cat vreau. De asemenea, este 100% dreptul meu de a refuza de a o vinde bucata cu bucata(asa cum ai cerut tu doar niste minifigs).

N33
gură spartă
gură spartă
Judet: Maramures

Mesaj de N33 » Vin, 12 Iulie '13, ora 20:04

Cum a spus Starlight,daca omul nu vrea sa vanda separat din ceva loturi e decizia lui,am vazut in mai multe locuri (pe alte siteuri de licitatii) ca scria ca nu vinde separat.

Oricum cred ca am cumparat de la el cateva loturi...

razvan98bobi
gură spartă
gură spartă

Mesaj de razvan98bobi » Vin, 12 Iulie '13, ora 20:26

Si cum a fost experienta?

N33
gură spartă
gură spartă
Judet: Maramures

Mesaj de N33 » Vin, 12 Iulie '13, ora 22:45

Pai mi-a trimis ce am cumparat,l-am platit si cam atat,nimic special.

razvan98bobi
gură spartă
gură spartă

Mesaj de razvan98bobi » Sâm, 13 Iulie '13, ora 15:50

Ok.. mi-am dat seama ca am exagerat si eu..
No offense :)