Nava spatiala

Scrie răspuns
Jouk
tăcut
tăcut
Mesaje: 8
Membru din: Mar, 30 Decembrie '08, ora 17:09

Nava spatiala

Mesaj de Jouk » Sâm, 03 Ianuarie '09, ora 16:25


Avatar utilizator
AdrianFlorea
Fondator
Fondator
Mesaje: 222
Membru din: Lun, 10 Septembrie '07, ora 20:53
Localitate: Billund- DK
Contact:

Mesaj de AdrianFlorea » Dum, 04 Ianuarie '09, ora 11:05

Arata foarte bine, desi cum ai spus si tu, nu e o capodopera .. dar nici nu trebuie sa fie.

Nava asta s-ar clasifica ca si "Microscale" ..asta inseamna ca este pe o scara foarte mare (adica in comparatie, un om nici nu s-ar vedea).
Imi place ca ai luat in considerare ce am scris despre fotografii, ti-au iesit foarte bine pozele (se pot si mai bine, dar pentru inceput sunt perfecte).

Vei vedea pe parcurs ca sunt o multime de stiluri de nave. Creatia ta imi aduce aminte de felul in care japonezii fac navele in seria desenelor Gundam (niste desene care ti le recomand sa le urmaresti daca esti interesat in a vedea niste roboti si nave foarte bine designuite) .
Uite niste exemple: Argama, Albion, Magellan, Fuji Class. Astea sunt niste exemple care eventual te pot inspira pe viitor.

Acuma niste sfaturi. imi place ca ai facut un suport pentru nava, nu e elegant sa le pui doar pe jos :) dar putin prea are aceleasi culori ca nava, ai putea sa faci suportul doar negru, ca sa ne dam seama ca nu are legatura cu nava.

Sunt parti ale navei care personal imi plac mult, si altele care mai putin. Motorul si partea din spate cu toate aripile mici arata bine (combinatia de galben cu negru ajuta mult :D ) , dar parca botul este dezordonat.

In final, arata foarte bine dar stii ca poti mai bine! Pentru inspiratie in creatii SF te rog sa vizitezi acest site: ConceptShips

Spor!

eFTy
comunicativ
comunicativ
Mesaje: 34
Membru din: Vin, 21 Noiembrie '08, ora 03:20
Localitate: Bucuresti

Mesaj de eFTy » Lun, 05 Ianuarie '09, ora 15:09

Imi place nava. Eu voi adauga doar ca intr-adevar, suportu pare a fi parte din design (in prima poza am crezut ca e o aripa ciudata :P ).