Masa Lego

Scrie răspuns
tcristian
tăcut
tăcut
Mesaje: 11
Membru din: Mie, 18 Februarie '15, ora 21:01

Masa Lego

Mesaj de tcristian » Joi, 09 Aprilie '15, ora 12:25

Nu stiu daca s-a mai discutat despre mese de Lego, am cautat dar nu am gasit. Daca s-a mai discutat rog un mod sau admin sa mute acolo unde trebuie.

Sunt in procedura de a modifica o comoda TV pentru a o transforma in masa de joaca pentru kinder si parinti.
Comoda va ramane fara sertare ce vor fi inlocuite cu zone de depozitare si sortare cuburi (cutii transparente).
Pe jumatate din lungimea generoasa de 2metri, vreau sa instalez zona de Lego. Momentan sunt in epoca Duplo.
Intrebarea e: sa pun placi standard sau sa montez placi Duplo? Placile vor fi lipite direct pe comoda folosind banda dublu adeziva profesionala.

Avatar utilizator
lapsanszkitamas
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 4866
Membru din: Dum, 29 Mai '11, ora 13:17
Judet: Mures
Localitate: Tragamúra de Cîmpie
Contact:

Re: Masa Lego

Mesaj de lapsanszkitamas » Joi, 09 Aprilie '15, ora 13:57

Placi standard ar fi mai bine, deoarece duplo este compatibil cu system (un cub duplo = 8xcub system; 2xlatime, 2xlungime, 2xinaltime). Totusi eu as recoamnda sa nu lipesti placi. Este o investitie uriasa (40 lei placa de 32x32) si, sincer, inutila. Nu toate creatiile necesita placi de baza (masini, avioane, vapoare etc), de aceea poate ar fi mai bine ca placile sa fie doar pentru folosire ocazionala (case, ferme, service auto etc), tinute undeva la indemana
Parerea mea, acum fiecare decide cum vrea :D Spor si succes!
Follow LapsiKocka - Instagram - Youtube - Facebook

tcristian
tăcut
tăcut
Mesaje: 11
Membru din: Mie, 18 Februarie '15, ora 21:01

Re: Masa Lego

Mesaj de tcristian » Joi, 09 Aprilie '15, ora 15:02

am deja doua placi duplo mari pe care le voi folosi probabil. nu m-am gandit ca suma ar creste atat de mult :) merci de observatie ;)