Cutii depozitare

Scrie răspuns
Avatar utilizator
csc2ro
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 271
Membru din: Mie, 09 Decembrie '15, ora 00:34
Localitate: Bucuresti

Re: Cutii depozitare

Mesaj de csc2ro » Mie, 13 Iulie '16, ora 15:06

Sunt destul de mici sertarele si problema apare cand le umpli. Eu le folosesc doar pt. piesele mici (conectori, axuri, roti dintate, samd.) si acestea sortate pe dimensiuni si culori.
Pt. celelalte am cumparat sertare A4 (http://trufi.ro/cutii-scule-cutii-unelt ... 0-sertare/). Pt. unele am facut niste cutiute si separatoare din plexiglas subtire. Sper ca in vara aceasta sa sortez majoritatea pieselor.
Binenteles ca am si eu o problema cu spatiul pt. ca nu dispun de o incapere dedicata (deocamdata le tin in dressing).
Cred ca imi voi face niste placi cu roti ca sa le scot in sufragerie doar cand lucrez.

Avatar utilizator
iuliand
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 2542
Membru din: Mar, 18 Februarie '14, ora 20:51
Judet: Constanta
Localitate: Constanta

Re: Cutii depozitare

Mesaj de iuliand » Mie, 13 Iulie '16, ora 15:15

Utilizarea cea mai indicata a lor este sa le tii pe masa de lucru pentru a avea la indemana piesele cu care lucrezi cel mai des. Daca ai piese de acelasi fel mai multe decat capacitatea unui sertar atunci va trebui sa le imparti, o parte in sertar ca sa le ai la indemana si o parte depozitate pentru situatiile exceptionale cand nu-ti ajung cele din sertar.
Capacitatea este foarte buna pentru majoritatea pieselor mici si medii. Pentru piesele mari (paneluri, roti, cadre, placi) sunt mai indicate sertarele A4.

arathemis
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 528
Membru din: Joi, 22 Noiembrie '12, ora 13:24
Localitate: Cluj Napoca

Re: Cutii depozitare

Mesaj de arathemis » Lun, 18 Iulie '16, ora 09:38

luat 3 buc. arata destul de bine.

orbit
vorbăreț
vorbăreț
Mesaje: 83
Membru din: Lun, 04 Ianuarie '16, ora 12:33
Localitate: Bucuresti

Re: Cutii depozitare

Mesaj de orbit » Lun, 18 Iulie '16, ora 10:59

eu am luat mai multe.. intr-adevar arata binisor... As fi preferat niste sertare un pic mai mari insa modelul cu 8 deschise e ok.

PowerUser
comunicativ
comunicativ
Mesaje: 35
Membru din: Joi, 12 Mai '16, ora 22:46
Localitate: Bucuresti

Re: Cutii depozitare

Mesaj de PowerUser » Lun, 18 Iulie '16, ora 11:08

Am luat si eu 6 bucati, sa fie.
Din ce am vazut nu prea poti sa le conectezi intre ele, sau era dimineata si nu am observat.

arathemis
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 528
Membru din: Joi, 22 Noiembrie '12, ora 13:24
Localitate: Cluj Napoca

Re: Cutii depozitare

Mesaj de arathemis » Lun, 18 Iulie '16, ora 11:12

Le poti pune una peste alta. Au 4 nituri deasupra care intra fix langa marginile de dedesuptul altei cutii. (cel putina sa cred, ca pt aia is puse acolo)

orbit
vorbăreț
vorbăreț
Mesaje: 83
Membru din: Lun, 04 Ianuarie '16, ora 12:33
Localitate: Bucuresti

Re: Cutii depozitare

Mesaj de orbit » Lun, 18 Iulie '16, ora 11:21

PowerUser scrie:Am luat si eu 6 bucati, sa fie.
Din ce am vazut nu prea poti sa le conectezi intre ele, sau era dimineata si nu am observat.
Cred ca trec dupa masa sa mai iau doua... in caz ca mai gasesc :) Desi.. la magazinul in care am fost eu azi dim nu prea era lumea interesata de ele ceea ce e foarte bine zic eu :)

Avatar utilizator
iuliand
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 2542
Membru din: Mar, 18 Februarie '14, ora 20:51
Judet: Constanta
Localitate: Constanta

Re: Cutii depozitare

Mesaj de iuliand » Mar, 19 Iulie '16, ora 14:57

Am trecut si eu ieri prin Lidl (cu alta treaba) si le-am vazut. Sunt identice cu cele de anul trecut. Mie personal imi plac, iar pretul este foarte ok.

Avatar utilizator
lapsanszkitamas
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 4865
Membru din: Dum, 29 Mai '11, ora 13:17
Judet: Mures
Localitate: Tragamúra de Cîmpie
Contact:

Re: Cutii depozitare

Mesaj de lapsanszkitamas » Mar, 19 Iulie '16, ora 16:10

Am trecut si eu pe la Lidl. Evident, nu erau. As injura capitala, pe locuitorii ei, pe liderii acestei minunate RS, ignoranta fata de "provinciile" indepartate si mania comunista de a centraliza totul, dar n-ar rezolva nimic :)) :)) :))
Follow LapsiKocka - Instagram - Youtube - Facebook

Avatar utilizator
talex
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 1353
Membru din: Mie, 14 Mai '14, ora 05:18
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cutii depozitare

Mesaj de talex » Mar, 19 Iulie '16, ora 16:16

Pai cu locuitorii ce ai? :)
Follow the LEGO Batman adventures: http://instagram.com/alexnocturnal

arathemis
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 528
Membru din: Joi, 22 Noiembrie '12, ora 13:24
Localitate: Cluj Napoca

Re: Cutii depozitare

Mesaj de arathemis » Mar, 19 Iulie '16, ora 16:18

Tamas, cred ca mai sunt la Lidl-u meu din Cluj. Daca ai drum prin cluj in viitor iti pot lua eu cateva si ti le pastrez pana poti veni dupa ele....

Avatar utilizator
iuliand
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 2542
Membru din: Mar, 18 Februarie '14, ora 20:51
Judet: Constanta
Localitate: Constanta

Re: Cutii depozitare

Mesaj de iuliand » Mar, 19 Iulie '16, ora 16:29

lapsanszkitamas scrie:Am trecut si eu pe la Lidl. Evident, nu erau. As injura capitala, pe locuitorii ei, pe liderii acestei minunate RS, ignoranta fata de "provinciile" indepartate si mania comunista de a centraliza totul, dar n-ar rezolva nimic :)) :)) :))
S-ar putea sa ai surpriza ca e decizia managerului local de la magazinul respectiv. Poate considera ca nu se vor vinde bine si ocupa prea mult spatiu, asa ca nu le aduce. Prea mare coincidenta sa nu le aduca nici acum nici anul trecut tocmai in magazinul de langa tine. In Constanta sunt, deci nu cred ca e chestiune de "provincie". Ai intrebat in magazin de ce nu le aduc, avand in vedere ca sunt in catalog? Poate afli ceva.

Avatar utilizator
lapsanszkitamas
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 4865
Membru din: Dum, 29 Mai '11, ora 13:17
Judet: Mures
Localitate: Tragamúra de Cîmpie
Contact:

Re: Cutii depozitare

Mesaj de lapsanszkitamas » Mar, 19 Iulie '16, ora 17:06

Se intampla sa cunosc personal pe sefa unuia dintre magazine (un fel de sefa mai mare peste toate 3 magazinele); am tot intrebat daca apar ceva articole, dar nope. Interesant ca anul trecut tot prin perioada cand apareau in alte orase aceste organizatoare, la noi erau 2 modele stil servieta: material negru, separatoare rosii, capac transparent. Acum n-a mai aparut nimic.

@iuliand sunt curios daca cele 15.000 de unelte electrice parkside care ocupa un rand intreg se vand. Sau tona de hartie igienica :)) :)) :))
@talex nimic in particular, e doar o vorba de-a muresenilor. De obicei o zicem cand dam de vreo groapa sau ne deranjeaza lipsa autostrazilor :)) no offense intended ;)
Follow LapsiKocka - Instagram - Youtube - Facebook

orbit
vorbăreț
vorbăreț
Mesaje: 83
Membru din: Lun, 04 Ianuarie '16, ora 12:33
Localitate: Bucuresti

Re: Cutii depozitare

Mesaj de orbit » Mar, 19 Iulie '16, ora 18:29

Buna. In caz ca mai cautati organizatoare si nu gasiti (in Bucuresti) tocmai am plecat de la Lidl-ul de pe Gazarilor. Mai sunt 4 bucati acolo (doua si doua)...

Avatar utilizator
csc2ro
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 271
Membru din: Mie, 09 Decembrie '15, ora 00:34
Localitate: Bucuresti

Re: Cutii depozitare

Mesaj de csc2ro » Mie, 20 Iulie '16, ora 15:26

Am fost aseara pe la ora 7 in cel de la Crangasi si cutiile nu prea se vindeau cu toate ca era foarte multa lume. Sculele si accesoriile de pe langa se cumparau rapid. Cred ca mai erau cel putin 20 buc pe palet.
Am luat si eu 6 cutii. Pretul este foarte bun dar si diferenta de calitate este mare fata de cele pe care le-am cumparat de la Hornbach.
Oricum calitatea este in regula pt. ce avem noi nevoie.