LEGO La Gunoi

lapsanszkitamas
gură spartă
gură spartă
Judet: Mures

Re: LEGO La Gunoi

Mesaj de lapsanszkitamas » Mar, 05 Februarie '13, ora 16:06

^^^^ asa niste ganduri merita un like si un share. pacat ca nu se poate roflol
-5000 de puncte la toate concursurile RoLUG dacă ești născut în 1 ianuarie #iarcuhashtaguri

chirox_krika
gură spartă
gură spartă

Mesaj de chirox_krika » Mie, 06 Februarie '13, ora 00:26

zozo_danutz scrie:Aiurea...cum sa arunci asa ceva? Lego /non Lego ...altul vrea asa ceva prin batatura lui...si acolo din cate am vaz cateva piese aratau chiar bine...un parinte iresponsabil le-a aruncat...dinastia cu bani ..care face: ia tata bani si iti ia un laptop/iphone/motor/masina si baga-te in pom cu ea...lasa Lego..asta e de cand erai mic...rade lumea de tine cin' te mai vede cu Lego la varsta ta.. :(( ..Sry viata e cruda...si mintea celor ce arunca Lego ..la fel...
Ai mei au vrut sa mi le arunce sau sa mi le arda... Desi culmea, eu si/sau bunica am platit seturile Lego! Oricum parintii niciodata nu au fost de acord cu Lego-ul deoarece sunt niste ignoranti ordinari. Eu personal nu as putea sa fiu atat de bolnav de ignoranta incat sa arunc niste piese bune, numai ca traim in Romania, deci asta e... :(
Imagine

N33
gură spartă
gură spartă
Judet: Maramures

Mesaj de N33 » Mie, 06 Februarie '13, ora 10:49

In locul tau as cheltui banii pe o cutie din metal indestructibil si un lacat urias :)
Serios cum se poate asa ceva ? Inteleg ca nu respecti hobbyul prietenului tau dar sa nu respecti hobbyul copilului tau ?
Ar fi chiar ciudat ... copilul isi construieste o bicicleta de 2000 de euro si parinti o arunca afara pe geam sau copilul cumpara nu stiu ce calculator Alienware si ziua urmatoare o gaseste in gunoi.
Nici daca as fi milionar nu as face asa.

lapsanszkitamas
gură spartă
gură spartă
Judet: Mures

Mesaj de lapsanszkitamas » Mie, 06 Februarie '13, ora 10:57

exista si parinti mai ... aiurea. am si eu 2 de astia, dar inca nu o facut nic un pas impotriva legoului. dar nici nu ma sustin. mi-o adus mama o cutie de lego acum 5-6 ani si cam atat; tot ceea ce am mi-am cumparat singur si am mai primit de la un prieten
-5000 de puncte la toate concursurile RoLUG dacă ești născut în 1 ianuarie #iarcuhashtaguri

ovi12ro
comunicativ
comunicativ

Mesaj de ovi12ro » Sâm, 09 Februarie '13, ora 21:32

Cine arunca Lego, ii un nepasator care nu stie adevarata valoare a lui. Unele seturi ajung la preturi foarte mari (alea gen limited-edition). Lego e cea mai tare jucarie. Numai falsurile sa fie aruncate.
Lego is the future ;)

CLUBLEGO
guraliv
guraliv

Mesaj de CLUBLEGO » Vin, 22 Februarie '13, ora 17:05

Chiar daca nu are legatura cu subiectul-nu mai folositi ba si ma

chirox_krika
gură spartă
gură spartă

Mesaj de chirox_krika » Sâm, 02 Martie '13, ora 01:19

CLUBLEGO scrie:Chiar daca nu are legatura cu subiectul-nu mai folositi ba si ma
Ca valoare morfologica sunt interjectii si sunt folosite in limba vorbita, deci... roflol
Imagine